Ahmetbey Helvası

HAKKIMIZDA

Ahmetbey Helvası marka adını beldemizden almıştır. Beldemiz Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesine bağlıdır.

 

Helvamızı deden toruna kalan bilgilerle üretmekteyiz. Dedelerimiz zamanın şartlarına göre helva üretimini yapıp kendi bakkal dükkanlarında bulundurup bölge halkının taleplerini karşılamışlardır. Bizler ailenin 4.kuşağı olarak 2015 yılında kendi mevcut işimizi bırakıp ailenin bu değerli bilgi hazinesini beldemiz ve ülke ekonomisine kazandırmak için yasal üretim izinlerimizi alarak markamızla üretime başladık.


Helvalarımızı doğal yöntemlerle %100 tozşeker kullanarak üretmekteyiz. Bu nedenle raf ömrü kısadır. Hatta çöven suyunu bile eskiden olduğu gibi kendimiz kök halinde alıp kaynatıp elde ediyoruz. Bölgemizde markalaşmamızla birlikte bilinirliğimiz artmış olup,  kendi web sitemiz, e-ticaret uygulamaları ve çeşitli fuar katılımlarımızla markamızı ve lezzetli ürünlerimizi tüm Türkiye’ ye tanıtmaya devam ediyoruz.


Orta Doğu’dan Balkanlara kadar büyük bir coğrafyada bilinen helva tatlısı sadece bir gıda ürünü olmayıp, hayatımızın hem mutlu hem de hüzünlü günlerinde –doğumda, ölümde, düğün dernekte- eşimizle, dostumuzla duygularımızı paylaştığımız bir değerimizdir. 

Bir yiyecekten fazlasıdır kısaca. 

 

Gelecek nesillere aktarılması gereken bu geleneksel tatlımızı doğal hali ile çeşitlendirip bizden sonraki nesillere aktarmak en önemli misyonumuz olacaktır. 

 

Daha sağlıklı nesiller için katkısız ürünleri tercih edin...

En lezzetli ve en doğal ürünler ile en geniş kitlelere ulaşmak.

 Vizyonumuz 

En geniş kitlelere ulaşırken her şartta dürüst olmak, müşterilerimizi memnun etmek, tüm sağlık kurallarına uymak ve doğallıktan asla vazgeçmemek her zaman misyonumuzdur.

Misyonumuz